Strona Główna  »     »   WYRYWANIE ZĘBÓW

//MEDYCYNA ESTETYCZNA

WYRYWANIE ZĘBÓW

Usuwanie zębów

Nasza klinika oferuje bezpieczne i bezbolesne usuwanie zębów w Warszawie, przeprowadzane w komfortowych warunkach przy zastosowaniu najwyższej jakości sprzętu.

Ekstrakcja zęba to zabieg, który u większości pacjentów wywołuje strach. Boją się bólu, nieprzewidzianych komplikacji podczas samego zabiegu oraz powikłań, które mogą być jego następstwem. W dzisiejszych czasach wszystkie obawy często okazują się bezpodstawne. Dlaczego? Nowoczesna technologia, stosowane narzędzia, szeroka wiedza specjalistów, ich doświadczenie powodują, że usuwanie zębów całkowicie to standardowa, bezpieczna i bezbolesna procedura dentystyczna. Nawet w przypadkach, kiedy koniecznością okazuje się chirurgiczne usunięcie zęba.

Bezbolesne usuwanie ósemek

Najczęstszym problemem z ósemkami, z jakim pacjenci zgłaszają się do gabinetu dentystycznego jest stan zapalny pojawiający się w okolicy tkanek zęba i związane z tym uciążliwe dolegliwości bólowe. Są również sytuacje, w których zaleca się prewencyjne wyrwanie ósemki. Ma to miejsce w przypadku, gdy ułożenie zęba uniemożliwia jego dokładne oczyszczenie (co sprzyja rozwojowi próchnicy) lub nieprawidłowy kierunek jego wyrzynania się.

W każdym z powyższych przypadków zabieg wykonywany jest w bezpieczny i bezbolesny sposób. Bez względu na rodzaj działań, które muszą być w tym celu podjęte. Aby zapewnić najwyższy poziom komfortu pacjenta i zminimalizować ryzyko traumatycznych doświadczeń usuwanie ósemek odbywa się z zastosowaniem znieczulenia miejscowego. Bardziej wrażliwi pacjenci mogą skorzystać z komputerowego sposobu podania znieczulenia. Dzięki temu samo podanie płynu znieczulającego jest niemal niewyczuwalne.

Jak wygląda usuwanie zębów w naszej klinice

Usuwanie zębów to zabiegi, które w naszej klinice w Warszawie poprzedzone są dokonaniem oceny stanu zdrowia uzębienia, a w razie potrzeby również badaniem rentgenowskim. Wykonane wcześniej prześwietlenie pozwoli dentyście ocenić stopień trudności zabiegu, którego będzie się podejmował. Uzyskane w ten sposób informacje pozwolą również na ewentualne skierowanie pacjenta do specjalisty, którym jest chirurg szczękowy.

Przed samym zabiegiem wykonywana jest iniekcja płynu znieczulającego. Środki stosowane przez naszych specjalistów wywołują odrętwienie w jamie ustnej, w miejscu ekstrakcji i jej okolicach. Sam zabieg natomiast polega na nacięciu dziąsła i odseparowaniu zęba od otaczającej go tkanki. Następnie ząb wyciągany jest z zębodołu przy użyciu odpowiednich narzędzi. Na sam koniec zakładane są szwy.

Pacjent musi pamiętać, że usuwanie ósemki nie ogranicza się tylko do samego momentu przeprowadzania zabiegu. Aby był on w pełni bezpieczny i nie przyniósł niepotrzebnych powikłań, to niezwykle ważne jest stosowanie się do zaleceń pozabiegowych.

Należą do nich m.in.

  • powstrzymanie się od jedzenia przynajmniej do 2 godzin po zabiegu;
  • ostrożne spożywanie napoi (należy pamiętać, że brak czucia w obrębie jamy ustnej utrzymuje się jeszcze chwilę po zabiegu);
  • powstrzymanie się przez kilka dni od palenia tytoniu, picia alkoholu czy podejmowania wysiłku fizycznego;
  • przyjmowanie leków, jeśli będą ona w zaleceniach od specjalisty.

Wyrywanie ósemki. Jak przygotować się do zabiegu?

Zanim zdecydujemy się na zabieg usuwania zęba powinniśmy przede wszystkim dostarczyć dentyście niezbędnych informacji o swoim stanie zdrowia. Należy poinformować specjalistę o wszystkich dolegliwościach, również takich, które wydają się nie mieć nic wspólnego z charakterem zabiegu.

Przed zabiegiem warto również zjeść posiłek. Nie zapominajmy, że do 2 godzin po zabiegu będzie to niemożliwe.

Przed poddaniem się zabiegowi należy zadbać o prawidłowo przeprowadzoną higienizację samej jamy ustnej. Dokładne oczyszczenie zębów i przepłukanie jamy specjalnym płynem dentystycznym.

Właściwe przygotowanie się do zabiegu zapewni komfort psychiczny i jeszcze bardziej zwiększy jego poziom bezpieczeństwa.

Umów się na wizytę

Potrzebujesz pomocy? Fachowego doradztwa i skutecznego leczenia w komfortowych warunkach, pod okiem wykwalifikowanego personelu? Zapraszamy! Nasi specjaliści czekają na ciebie.

EstheDent
ul. Grójecka 214, lok. U-9,
02-390 Warszawa Ochota
pon.-pt.: 10.00-20.00

2021 Esthedent. Projekt i wdrożenie: onespark.pl.