//MEDYCYNA ESTETYCZNA
WYBIELANIE ZĘBÓW
Bezpieczne wybielanie zębów w Warszawie
Wybielanie zębów jest skuteczną metodą na usuwanie przebarwień zębowych, które wiele osób potrafią wpędzić w kompleksy. Ich pojawienie się zależy od czynników zewnętrznych (kawa, herbata, papierosy), ale również takich, które nie są zależne od pacjenta (uwarunkowania genetyczne).
Zabieg wybielania polega na rozpadzie nadtlenku wodoru oraz penetracji wolnych rodników do szkliwa i do wewnątrz przebarwionej zębiny. W następnej kolejności następuje utlenianie przebarwień, co skutkuje zmianą zabarwienia na jaśniejszą.
W naszym gabinecie pacjenci znajda szczegółowe informacje dotyczące zabiegu, poznają cennik wybielania zębów skonsultują się z odpowiednim specjalistą.
Bezpieczne wybielanie zębów
Zabieg wybielania zębów powinien być wykonywany pod kontrolą lekarza. To jedyne słuszne rozwiązanie, dzięki któremu nie narazimy naszych zębów na niebezpieczeństwo ich osłabienia. Musimy pamiętać również o ty, że nie każdy może się takiemu zabiegowi poddać. Wybielając zęby narażamy je na działanie czynników fizycznych i chemicznych. Są przypadki, schorzenia, kiedy zabieg nie jest wskazany, a nawet odradzany. Sami nie jesteśmy w stanie podjąć właściwej decyzji. Tylko specjalista wie, jak zrobić to bezpiecznie uzyskując przy tym zadowalające efekty wybielania zębów.
Na czym polega metoda wybielania zębów?
Wybielanie zębów – Jakie są etapy właściwie przeprowadzonego zabiegu Rzetelny specjalista w pierwszej kolejności przeprowadza wywiad z pacjentem i dokonuje oceny stanu jego jamy ustnej. Przypominamy, że nie każdy może się poddać zabiegowi. Dlatego tak ważna jest wcześniejsza konsultacja z lekarzem. Kolejnym etapem (jeśli będzie konieczny) jest poddanie się zabiegowi skalingu i piaskowania w celu. Jej przeprowadzenie ułatwia równomierne rozjaśnienie płytki. Kolejny krok, to samo wybielanie zębów wykonywane przez specjalistę. Ostatnim etapem są działanie, które mają służyć utrzymaniu efektu wybielania.
Efekty wybielania zębów – jak długo się utrzymują?
Z reguły efekt zabiegu wybielania zębów utrzymuje się przez okres trzech lat. Należy jednak pamiętać, że trwałość jego efektów zależy od sposobu, w jaki został wykonany oraz w jaki sposób dba się o zęby już po samym zabiegu.
Do nawyków, które utrzymują efekt wybielania zębów należą m.in.:
- korzystanie z past wybielających;
- biała dieta;
- unikanie potraw i napojów, które powodują przebarwienia.
Wybielanie zębów – wskazania i przeciwwskazania
Choć wybielanie zębów wydaje się być bezpiecznym zabiegiem, to należy pamiętać, że są przypadki, kiedy jego przeprowadzenie jest niewskazane bądź niemożliwe. Przykładowymi przeciwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu m.in. są:
- paradontoza;
- próchnica zębów;
- choroby przyzębia;
- nadwrażliwość zębów;
- ciąża i karmienie piersią;
- zabiegi chirurgiczne wykonywane w ostatnim czasie;
- noszenie aparatu ortodontycznego;
- przyjmowanie niektórych leków;
- osłabienie układu odpornościowego;
- alergia na składniki żelu wybielającego;
- odsłonięte korzenie zębowe.
Wybielanie zębów – zalecenia przed i po zabiegu
Wybielanie zębów wymaga ze strony pacjenta odpowiedniego przygotowania. Przede wszystkim musi się on zapoznać z całą listą przeciwwskazań, które uniemożliwią lub opóźnią sam zabieg. Kolejnym etapem jest konsultacja ze stomatologiem. Niektóre zmiany, które będą uniemożliwiały przeprowadzenie zabiegu są trudne do samodzielnego zdiagnozowania. Oprócz tego przed przystąpieniem do zabiegu zęby powinny zostać oczyszczone z kamienia i osadu. Ważne jest również, aby zęby do tego czasu były wyleczone.
Aby jak najdłużej cieszyć się z efektów zabiegu wybielania trzeba stosować się do najważniejszych zaleceń. Należy wyeliminować z diety produkty, które będą powodować przebarwienia na zębach. Należy również ograniczyć spożywanie kwaśnych, zimnych bądź bardzo gorących napojów. Wiąże się to z możliwością pojawienia się przejściowej nadwrażliwości. Zaleca się również regularne wizyty kontrolne oraz higienizację.