Strona Główna  »     »   PROTETYKA

//MEDYCYNA ESTETYCZNA

PROTETYKA

Doświadczeni protetycy w Warszawie

Protetyka stomatologiczna to jedna z subdyscyplin medycyny, która zajmuje się uzupełnianiem braków w uzębieniu oraz odbudową i poprawą wyglądu zębów. Rozwiązania, które oferuje poprawiają jakość i komfort życia pacjentów, którzy borykają się z problemami braków w uzębieniu.

Osoby, które mają problem ze zniszczonymi zębami lub ich brakiem narażone są na wystąpienie nieprawidłowości w funkcjonowania aparatu żucia. Braki w uzębieniu są również przyczyną innych zaburzeń, takich jak: wady zgryzu, choroby przyzębia, zaburzenia czynności stawu skroniowo – żuchwowego, zaburzenia mowy. Utrata zębów to nie tylko problemy natury estetycznej, ale także medycznej.

Konsultacja protetyczna z planem i kosztorysem leczenia (zwracany w przypadku podjęcia leczenia)

150 PLN

Korona porcelanowa na stali

1100 PLN

Korona pełnoceramiczna

1800 PLN

Korona porcelanowa cyrkon

2000 PLN

Korona akrylowa

500 PLN

Korona kompozytowa

700 PLN

Korona tymczasowa wykonana w gabinecie

100 PLN

Korona tymczasowa wykonana w pracowni protetycznej

150 PLN

Licówka porcelanowa

1700 PLN

Most kompozytowy na włóknie szklanym

800 PLN/1 punkt

Wkład koronowo- korzeniowy:

- pojedyńczy

500 PLN

- złożony

600 PLN

- na włóknie szklanym

500 PLN

Inley/onley kompozytowy

800 PLN

Inley/onley porcelanowy

1300 PLN

Proteza szkieletowa

2000 PLN

Proteza szkieletowa bezklamrowa

wycena indywidualna

Proteza całkowita

1700 PLN

Punkt w protezie osiadającej

170 PLN

Wkład k-k typu Rhein (zatrzask)

900 PLN

Wzmocnienie płyty protezy( siatka w protezie)

300 PLN

Podścielenie protezy

400 PLN

Naprawa protezy

200 PLN + 50 PLN każdy następny punkt

Wymiana matrycy teflonowej do zatrzasków/zasuwy

200 PLN

Modele diagnostyczne

120 PLN

Usunięcie wkładu koronowo-korzeniowego, mostu pacjenta

300 PLN

Zdjęcie starej korony

200PLN

Wszczepienie implantu

3000 PLN

Korona na implancie

2500-3500 PLN

Współczesna protetyka oferuje możliwości, dzięki którym pacjenci borykający się z brakami i ubytkami w uzębieniu znów mogą się cieszyć ze zdrowego i pięknego uśmiechu. Rozwój nowych technologii sprawia, że leczenie protetyczne to nieograniczone możliwości z zakresu estetycznej korekty zębów uszkodzonych w wyniku urazu, zębów ukruszonych, tych o nieprawidłowej wielkości, kształcie czy położeniu.

Nasza klinika w Warszawie posiada szeroką ofertę z zakresu leczenia protetycznego. Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie, dzięki czemu jesteśmy w stanie podjąć działania, które są idealną odpowiedzią na jego potrzeby.

Korony porcelanowe zębowe

Protetyka oferuje wiele możliwości, które pomogą pacjentom rozwiązać problemy związane z ubytkami w uzębieniu. Korony zębowe są idealnym i dość powszechnym rozwiązaniem, które pozwala na całkowite przykrycie uszkodzonego lub zaatakowanego przez próchnicę zęba. Pełnią funkcję wzmacniającą i ochraniającą. Zabezpieczają zęby przed pęknięciem, złamaniem czy innymi mechanicznymi uszkodzeniami. Korony zębowe wykonuje się na zębach przednich i tylnych. Prawidłowo wykonane i założone mogą służyć pacjentowi nawet przez kilkadziesiąt lat.

W celu przywrócenia prawidłowego funkcjonowania uszkodzonych zębów oraz odzyskania pięknego uśmiechu często stosowane są korony porcelanowe. To nakładki, które pozwalają przywrócić kształt, wielkość, kolor i funkcje uszkodzonego zęba. Stosuje się je w przypadkach, kiedy niemożliwym jest jego odbudowa przy użyciu standardowego wypełnienia. Ich estetyka i trwałość jest większa niż w przypadku koron pełnoceramicznych.

Korony porcelanowe mogą być na podbudowie metalowej, ceramicznej lub metalowej ze złota. Złoto ma silne działanie przeciwpróchnicze, dlatego korony zębowe o metalowej podbudowie ze złota zalecane są dla osób, które mają bardzo zniszczone zęby.

Proteza całkowita

Protetyka posiada rozwiązania, które umożliwiają zastąpienie wszystkich zębów jednej szczęki. Taką możliwość daje proteza całkowita, która przeznaczona jest dla osób całkowicie pozbawionych uzębienia. Proteza taka opiera się bezpośrednio na dziąśle, które wraz z kością przyjmuje na siebie siłę żucia. Niezwykle istotne jest, aby wykonana była ona we właściwy sposób. Tylko odpowiednia retencja i stabilność zapewni prawidłowe funkcjonowanie protezy oraz prawidłową odbudowę relacji międzyfazowych i warunków zgryzu.

Proteza całkowita wykonywana jest przy współpracy ze stomatologiem. Zbudowana jest ze sztucznych zębów, które są zazwyczaj prefabrykowane i produkowane fabrycznie. Podstawa protezy całkowitej jest dopasowywana indywidualnie do pola protetycznego szczęki pacjenta.

Umów się na wizytę

Potrzebujesz pomocy? Fachowego doradztwa i skutecznego leczenia w komfortowych warunkach, pod okiem wykwalifikowanego personelu? Zapraszamy! Nasi specjaliści czekają na ciebie.

EstheDent
ul. Grójecka 214, lok. U-9,
02-390 Warszawa Ochota
pon.-pt.: 10.00-20.00

2021 Esthedent. Projekt i wdrożenie: onespark.pl.