Strona Główna  »     »   PERLODONTOLOGIA

//MEDYCYNA ESTETYCZNA

PERLODONTOLOGIA

Leczenie chorób przyzębia

Periodontologia to dział stomatologii, który zajmuje się leczeniem zaburzeń w rejonie przyzębia oraz błony śluzowej jamy ustnej. To właśnie choroby przyzębia są w czołówce przyczyn utraty zębów u osób dorosłych. Warto zatem niezwłocznie skorzystać z pomocy specjalisty, jeśli zauważymy niepokojące zmiany w okolicy dziąseł lub zacznie nam dokuczać silny ból.

Leki do kieszeni patologicznej

50 PLN

Unieruchomienie rozchwianych zębów (szyna z włókna szklanego)

500–800 PLN

Czym się zajmuje periodontolog?

Peridontolog to lekarz, który zajmuje się chorobami przyzębia i błony śluzowej jamy ustnej. Dla bliższego zobrazowania schorzeń, którymi się zajmuje warto wspomnieć, czym w ogóle jest wspomniane przyzębie? Jest to zespół tkanek, które otaczają ząb, dzięki którym utrzymuje się on w zębodole. Są to między innymi: ozębna, cement korzeniowy, dziąsło i wyrostek zębodołowy. Lekarz periodontolog zajmuje się zatem leczeniem stanów zapalnych, które pojawiają się w wymienionych obszarach jamy ustnej. Podejmuje się on również leczenia profilaktycznego, którego zadaniem jest zredukowanie ryzyka pojawienia się chorób przyzębia. Należy pamiętać, że choroby zębów mają często negatywny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu.

Objawy chorób przyzębia

Choroby przyzębia, które wymagają leczenia periodontologicznego charakteryzują się następującymi objawami:

  • Krwawienie dziąseł podczas szczotkowania;
  • Przekrwienie dziąseł;
  • Obrzęk dziąseł;
  • Odsłonięcie szyjek zębowych;
  • Nadwrażliwość zębów;
  • Nieprzyjemny zapach z ust;
  • Ruchliwość zębów;
  • Tkliwość w jamie ustnej;
  • Suchość w jamie ustnej.

Na czym polega leczenie periodontologiczne?

Leczenie periodontologiczne to proces wieloetapowy. W pierwszej kolejności lekarz dokonuje rozpoznania schorzenia i zaleca wykonanie podstawowych zabiegów, których celem jest poprawa higieny jamy ustnej pacjenta. Warto zaznaczyć, że periodontologia obejmuje leczenie ogólnoustrojowe, a także leczenie miejscowe. Jeśli nie mamy do czynienia z poważnymi chorobami, to wystarczającym jest wdrożenie leczenia zachowawczego. W innym przypadku koniecznym może być poddanie pacjenta zaawansowanemu zabiegowi chirurgicznemu.

Umów się na wizytę

Potrzebujesz pomocy? Fachowego doradztwa i skutecznego leczenia w komfortowych warunkach, pod okiem wykwalifikowanego personelu? Zapraszamy! Nasi specjaliści czekają na ciebie.

EstheDent
ul. Grójecka 214, lok. U-9,
02-390 Warszawa Ochota
pon.-pt.: 10.00-20.00

2021 Esthedent. Projekt i wdrożenie: onespark.pl.