//MEDYCYNA ESTETYCZNA
ORTODONCJA
Profesjonalny ortodonta w Warszawie
Najlepszy ortodonta w Warszawie? Dobrze trafiłeś. Nasz gabinet oferuje szeroki wachlarz usług z zakresu korygowania nieprawidłowości zębowych, leczenia wad zgryzu oraz wad szczękowo – twarzowych. Świadczymy kompleksowe leczenie, które dostosowujemy do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Pomagamy w problemach natury medycznej, jak również estetycznej. Zdrowy i piękny uśmiech naszych pacjentów to dla nas podstawa.
Ortodonta – czym się zajmuje?
Ortodonta to specjalista, który bada i kontroluje rozwój i wzrost zębów, szczęk i twarzy. W razie pojawiającego się problemu podejmuje leczenie, które ma na celu eliminację lub maksymalne ograniczenie pojawiających się nieprawidłowości.
Do niedawna ortodonta kojarzony był z leczeniem dzieci i młodzieży. Jednak rozwój dziedziny medycyny, którą jest ortodoncja, rozwój nowych technologii, pojawienie się innowacyjnych rozwiązań sprawiły, że korektę stanu uzębienia coraz częściej zgłaszają się również dorośli pacjenci.
Leczenie ortodontyczne – kiedy się na nie zdecydować?
Kiedy potrzebne jest leczenie ortodontyczne? Przede wszystkim warto udać się do ortodonty na konsultację. Często nie zdajemy sobie sprawy z istniejącego problemu. Dlatego, że nic nam nie doskwiera lub nie jest widoczne.
Konsultacja ortodontyczna w Warszawie, w dzielnicy Ochota obejmują szczegółowy wywiad medyczny i stomatologiczny. Korzystając z narzędzi diagnostycznych takich jak: badania i zdjęcia rentgenowskie, badanie kliniczne, gipsowe odciski uzębienia ortodonta opracowuje (jeśli to konieczne) plan leczenia ortodontycznego i szacuje jego koszty.
Czym zajmuje się ortodoncja?
Ortodoncja to dziedzina stomatologii, która przede wszystkim zajmuje się leczeniem wad zgryzu. Ale nie tylko. Często jednak pojawia się pytanie, jakie objawy powinny skłonić pacjenta, by umówił na wizytę u ortodonty. Należą do nich przede wszystkim:
- szkodliwe nawyki (np. obgryzanie paznokci);
- zauważalna asymetria w rysach twarzy;
- oddychanie ustami;
- wada wymowy;
- wysunięta lub cofnięta broda;
- stłoczenie zębów bądź widoczne szpary między nimi;
- przedwczesna utrata zębów;
- zgrzytanie zębami;
- odkładanie się kamienia;
- ścieranie się zębów;
Oferowane aparaty ortodontyczne
W zależności od występującej wady zgryzu oferowane są aparaty ortodontyczne w dwóch rodzajach: aparaty ruchome i aparaty stałe.
Do aparatów stałych zaliczamy:
- aparaty ortodontyczne – zbudowane z pierścieni, drutów i zamków. Obecne w dzisiejszych czasach takie aparaty są mniejsze, lżejsze, bardziej subtelne. Plusem jest możliwość wyboru ich koloru;
- stałe aparaty utrzymujące odstęp – stosowane w przypadku, gdy dziecko zbyt wcześnie straci ząb. Pozwalają zachować właściwy odstęp do czasu pojawienia się właściwego zęba;
- specjalne aparaty stałe – mocowane są do zębów za pomocą pierścieni. Stosowane przede wszystkim do kontrolowania niezdrowych nawyków (np. ssanie kciuka). Używane jedynie w ostateczności.
Do aparatów ruchomych zaliczamy:
- aparaty wyrównujące – alternatywa dla tradycyjnych aparatów ortodontycznych. Są niemal niewidoczne, wyjmowane podczas jedzenia czy szczotkowania zębów;
- ruchome aparaty utrzymujące odstęp – ich funkcjonalność podobna jest do stałych aparatów utrzymujących odstęp;
- separatory warg i policzków – służą do utrzymywania warg i policzków z dala od zębów;
- aparaty do repozycjonowania szczęki – zakładane są na górną i dolną szczękę. Pozwalają wyćwiczyć jej zamykanie w dogodnej pozycji;
- ruchome klamry – noszone są na sklepieniu jamy ustnej, zabezpieczają przed przesunięciem do poprzedniego położenia;
- expander podniebienny – służy do poszerzenia łuku szczęki górnej;
- wyciąg mocowany na głowie – spowalnia wzrost szczęki górnej, utrzymuje zęby tylne na obecnej pozycji przy jednoczesnym cofnięciu zębów.