Strona Główna  »     »   IMPLANTOLOGIA

//MEDYCYNA ESTETYCZNA

IMPLANTOLOGIA

Implanty zębów

Jednym ze sposób na uzupełnienie powstałych braków w uzębieniu są implanty zębów, które odwzorowują wygląd i sposób funkcjonowania zdrowych zębów. Dla wielu pacjentów są idealnym sposobem na poprawienie komfortu życia, a także dobrego samopoczucia.

Czym są implanty zębowe? Są to bardzo trwałe, sztuczne zamienniki korzeni zębów. Ich zadaniem jest zapewnienie funkcjonalności uzębienia, która została utracona wraz z naturalnymi korzeniami. Implant jest tytanową śrubą, którą wszczepia się w kość szczęki. Na śrubie zamontowana jest porcelanowa lub ceramiczna korona, której kolor dopasowuje się do barwy naturalnych zębów.

Nasza klinika, w Warszawie oferuje leczenie implantologiczne oparte na nowoczesnej technologii i bogatym doświadczeniu naszych specjalistów. Wiemy jak skutecznie i bezpiecznie zadbać o Twój zdrowy i piękny uśmiech.

Wszczepienie implantu zęba – jak wygląda zabieg

Jeśli decydujemy się na implanty zębów, to musimy zwrócić uwagę na to, by zabieg przeprowadzał wykwalifikowany stomatolog. Tylko profesjonalista zrobi to w sposób bezpieczny, a rezultaty jego pracy będą satysfakcjonujące dla pacjenta.

Pierwsza wizyta u specjalisty z reguły jest konsultacją, podczas której dentysta przeprowadza dokładny wywiad lekarski i dokonuje oceny kondycji jamy ustnej pacjenta. Może się okazać, że przed rozpoczęciem procesu niezbędne będzie dodatkowe leczenie. Podczas pierwszej rozmowy lekarz ustala również z pacjentem, jakie są jego oczekiwania, co do zabiegu i jego efektów. Przed rozpoczęciem leczenia konieczne jest również wykonanie badania RTG, które pozwoli ocenić stan żuchwy i szczęki. Niekiedy dentysta zleca również wykonanie badań krwi.

Pierwszy etap samego leczenia polega na wkręceniu implantu w kość tak, by znalazł się we właściwej pozycji. Aby implant zrósł się z kością i stał się maksymalnie stabilny potrzeba zazwyczaj kilku miesięcy. Na ten czas mocowana jest tymczasowa korona. Po kilku miesiącach w implanty zębowe wkręcane są śruby gojące, które pomagają w regeneracji błony śluzowej wokół nich. Ostatni etap to zakładanie korony właściwej, którą uzyskuje się na podstawie odcisku pobranego na pierwszej wizycie. Na sam koniec lekarz przekazuje pacjentowi wskazówki dotyczące prawidłowej higieny jamy ustnej i sposobów dbania o implanty.

Leczenie implantologiczne – dlaczego warto?

Motywacją pacjentów, którzy decydują się na leczenie implantologiczne jest chęć poprawienia jakości życia i własnej samooceny. Jego wdrożenie oznacza, że nie będą oni musieli już nosić sztucznych protez zębowych. Implanty zapewniają prawidłowe funkcjonowanie uzębienia podczas przeżuwania pokarmów. Są estetyczne i stanowią podparcie dla tkanek policzków i warg. Bezsprzecznie implanty zębów poprawiają komfort psychiczny pacjenta, pozwalają mu cieszyć się pięknym uśmiechem.

Implanty zębowe – wskazania i przeciwwskazania

Wdrożenia leczenia implantologicznego jest ustalana indywidualnie z każdym pacjentem. Istnieją jednak ogóle wskazania do zastosowania implantów zębowych. Należą do nich:

 • brak pojedynczych zębów;
 • całkowity brak uzębienia;
 • rozległe braki międzyzębowe;
 • dyskomfort związany z używaniem klasycznych protez zębowych;
 • braki zawiązków zębów stałych.

Zabieg wszczepiania implantów zębowych nie jest zabiegiem skomplikowanym i niebezpiecznym. Istnieją jednak przeciwwskazania, które utrudniają lub uniemożliwiają jego przeprowadzenia, takie jak:

 • choroby nowotworowe;
 • nieleczona cukrzyca;
 • ciąża i karmienie piersią;
 • zaburzenia krzepnięcia krwi;
 • AIDS;
 • zbyt młody wiek.

Umów się na wizytę

Potrzebujesz pomocy? Fachowego doradztwa i skutecznego leczenia w komfortowych warunkach, pod okiem wykwalifikowanego personelu? Zapraszamy! Nasi specjaliści czekają na ciebie.

EstheDent
ul. Grójecka 214, lok. U-9,
02-390 Warszawa Ochota
pon.-pt.: 10.00-20.00

2021 Esthedent. Projekt i wdrożenie: onespark.pl.