//MEDYCYNA ESTETYCZNA
ENDODONCJA
Leczenie kanałowe
Nasza klinika, w mieście Warszawa oferuje nowoczesny zabieg stomatologiczny, jakim jest leczenie kanałowe pod mikroskopem.
Klasyczna endodoncja, która potocznie określane jest jako leczenie kanałowe to metoda stosowana w przypadku, kiedy dochodzi do nieodwracalnego zapalenia miazgi zęba. Miazga to tkanka, która jest bogato unaczyniona i unerwiona. Wypełnia ona komorę zęba i jego kanały. Najczęstszą przyczyną pojawienia się zapalenia jest zaniedbana bądź źle leczona próchnica lub poważny uraz zęba.
Konsultacja z rewizją kliniczną pod mikroskopem
150 PLN
Usunięcie miazgi:
jeden kanał
550-700 PLN
dwa kanały
700-900 PLN
trzy kanały i więcej
900-1200 PLN
Opatrunek do kanału
150 PLN
Koferdam
50 PLN
Mikroskop
150 PLN
Udrożnienie kanałów za pomocą ultradźwięków
200 PLN
Usunięcie złamanego narzędzia
250 - 450 PLN (za wizytę) + mikroskop 150 PLN
Zamknięcie perforacji
250 PLN
Opracowanie kanałów:
jeden kanał
250 PLN
dwa kanały
350 PLN
trzy kanały
500 PLN
cztery kanały
600 PLN
udrożnienie zobliterowanego kanału
100 PLN
Wypełnienie kanałów gutaperką na zimno (metodą kondensacji bocznej):
jeden kanał
200 PLN
dwa kanały
300 PLN
trzy kanały
400 PLN
cztery kanały
500 PLN
Wypełnienie kanałów gutaperką na ciepło (system OBTURA):
jeden kanał
250 PLN
dwa kanały
350 PLN
trzy kanały
450 PLN
cztery kanały
550 PLN
Powtórne leczenie kanałowe Re-endo:
jeden kanał
300 PLN
dwa kanały
400 PLN
trzy kanały
500 PLN
cztery kanały
600 PLN
Zmiana opatrunku
150 PLN
RTG
40 PLN
Leczenie kanałowe przeprowadza się również u pacjentów z martwicą miazgi i z widocznymi zmianami okołowierzchołkowymi. Czasem zdarza się również, że niezbędnym okazuje się przeprowadzenie powtórnego leczenia kanałowego.
Dzieje się tak w sytuacjach, kiedy:
- pacjent odczuwa ból wcześniej leczonego zęba;
- kanały korzeniowe są źle wypełnione;
- na zdjęciu RTG widoczne są zmiany przy wierzchołku korzenia.
Leczenie kanałowe pod mikroskopem
Leczenie kanałowe to zabieg inwazyjny, który niejednokrotnie kończy się nieprzyjemnymi powikłaniami i sporą ilością wizyt w gabinecie dentystycznym. Jest jednak metoda, która pozwala ograniczyć nieprzyjemne efekty towarzyszące całej procedurze takiego leczenia. Leczenie kanałowe pod mikroskopem umożliwia dokładne powiększenie obrazu leczonego zęba nawet 25 – krotnie.
Taki obraz pozwala na precyzyjne oczyszczenie systemu kanałowego i skraca czas leczenia. Oprócz tego mikroskop pozwala na dokładne oświetlenie pola wykonywania zabiegu i uwidocznienie miejsc wymagających leczenia, oczyszczenia lub uzupełnienia. Podczas zabiegu mikroskop znajduje się tuż nad głową pacjenta.
Dlaczego warto zdecydować się na leczenie kanałowe pod mikroskopem? Metoda przede wszystkim pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Precyzyjnie wykonany zabieg nie musi być powtarzany, co wiąże się dużymi oszczędnościami dla pacjenta. Przede wszystkim jednak metoda umożliwia skuteczne wyleczenie zębów, które nie byłoby możliwe bez tak dokładnego podglądu.
Bezbolesne leczenie kanałowe zębów
W świadomości wielu pacjentów utarło się, że leczenie kanałowe to zabieg niezwykle bolesny. Tak było kiedyś. Obecnie gabinety stomatologiczne oferują szeroką gamę znieczuleń. Tuż po podaniu przez dentystę środka znieczulającego ból ustępuje. Miejsce leczenia robi się drętwe, co pozwala lekarzowi na spokojne przeprowadzenie wszystkich etapów leczenia. Ząb pozbawiony miazgi nie posiada już unerwienia i nie przewodzi impulsów bólowych. Po przeprowadzonym prawidłowo zabiegu mało prawdopodobne jest wystąpienie dolegliwości bólowych.
Przebieg leczenia kanałowego zębów
Leczenie kanałowe dentysta rozpoczyna od usunięcia próchnicy z zęba i wykonania odpowiedniego dojścia do kanałów korzeniowych. Po odpowiednim przygotowaniu korony zęba lekarz dokonuje usunięcia miazgi. Następnie oczyszcza kanały korzeniowe, poszerza je, co umożliwia usunąć bakterie, które mogły dostać się do zębiny. W trakcie pracy przy kanałach korzeniowych są one na bieżąco płukane stomatologicznym roztworem podchlorynu sodu. Ma to na celu zdezynfekowanie kanałów.
Po precyzyjnym opracowaniu i zdezynfekowaniu kanały są osuszane i wypełniane specjalnymi preparatami. Ich zadaniem jest dokładne uszczelnienie kanałów, które zapobiegnie ewentualnemu rozwojowi bakterii.