Strona Główna  »     »   ENDODONCJA

//MEDYCYNA ESTETYCZNA

ENDODONCJA

Leczenie kanałowe

Nasza klinika, w mieście Warszawa oferuje nowoczesny zabieg stomatologiczny, jakim jest leczenie kanałowe pod mikroskopem.

Klasyczna endodoncja, która potocznie określane jest jako leczenie kanałowe to metoda stosowana w przypadku, kiedy dochodzi do nieodwracalnego zapalenia miazgi zęba. Miazga to tkanka, która jest bogato unaczyniona i unerwiona. Wypełnia ona komorę zęba i jego kanały. Najczęstszą przyczyną pojawienia się zapalenia jest zaniedbana bądź źle leczona próchnica lub poważny uraz zęba.

Konsultacja z rewizją kliniczną pod mikroskopem

150 PLN

Usunięcie miazgi:

jeden kanał

550-700 PLN

dwa kanały

700-900 PLN

trzy kanały i więcej

900-1200 PLN

Opatrunek do kanału

150 PLN

Koferdam

50 PLN

Mikroskop

150 PLN

Udrożnienie kanałów za pomocą ultradźwięków

200 PLN

Usunięcie złamanego narzędzia

250 - 450 PLN (za wizytę) + mikroskop 150 PLN

Zamknięcie perforacji

250 PLN

Opracowanie kanałów:

jeden kanał

250 PLN

dwa kanały

350 PLN

trzy kanały

500 PLN

cztery kanały

600 PLN

udrożnienie zobliterowanego kanału

100 PLN

Wypełnienie kanałów gutaperką na zimno (metodą kondensacji bocznej):

jeden kanał

200 PLN

dwa kanały

300 PLN

trzy kanały

400 PLN

cztery kanały

500 PLN

Wypełnienie kanałów gutaperką na ciepło (system OBTURA):

jeden kanał

250 PLN

dwa kanały

350 PLN

trzy kanały

450 PLN

cztery kanały

550 PLN

Powtórne leczenie kanałowe Re-endo:

jeden kanał

300 PLN

dwa kanały

400 PLN

trzy kanały

500 PLN

cztery kanały

600 PLN

Zmiana opatrunku

150 PLN

RTG

40 PLN

Leczenie kanałowe przeprowadza się również u pacjentów z martwicą miazgi i z widocznymi zmianami okołowierzchołkowymi. Czasem zdarza się również, że niezbędnym okazuje się przeprowadzenie powtórnego leczenia kanałowego.

Dzieje się tak w sytuacjach, kiedy:

  • pacjent odczuwa ból wcześniej leczonego zęba;
  • kanały korzeniowe są źle wypełnione;
  • na zdjęciu RTG widoczne są zmiany przy wierzchołku korzenia.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Leczenie kanałowe to zabieg inwazyjny, który niejednokrotnie kończy się nieprzyjemnymi powikłaniami i sporą ilością wizyt w gabinecie dentystycznym. Jest jednak metoda, która pozwala ograniczyć nieprzyjemne efekty towarzyszące całej procedurze takiego leczenia. Leczenie kanałowe pod mikroskopem umożliwia dokładne powiększenie obrazu leczonego zęba nawet 25 – krotnie.

Taki obraz pozwala na precyzyjne oczyszczenie systemu kanałowego i skraca czas leczenia. Oprócz tego mikroskop pozwala na dokładne oświetlenie pola wykonywania zabiegu i uwidocznienie miejsc wymagających leczenia, oczyszczenia lub uzupełnienia. Podczas zabiegu mikroskop znajduje się tuż nad głową pacjenta.

Dlaczego warto zdecydować się na leczenie kanałowe pod mikroskopem? Metoda przede wszystkim pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Precyzyjnie wykonany zabieg nie musi być powtarzany, co wiąże się dużymi oszczędnościami dla pacjenta. Przede wszystkim jednak metoda umożliwia skuteczne wyleczenie zębów, które nie byłoby możliwe bez tak dokładnego podglądu.

Bezbolesne leczenie kanałowe zębów

W świadomości wielu pacjentów utarło się, że leczenie kanałowe to zabieg niezwykle bolesny. Tak było kiedyś. Obecnie gabinety stomatologiczne oferują szeroką gamę znieczuleń. Tuż po podaniu przez dentystę środka znieczulającego ból ustępuje. Miejsce leczenia robi się drętwe, co pozwala lekarzowi na spokojne przeprowadzenie wszystkich etapów leczenia. Ząb pozbawiony miazgi nie posiada już unerwienia i nie przewodzi impulsów bólowych. Po przeprowadzonym prawidłowo zabiegu mało prawdopodobne jest wystąpienie dolegliwości bólowych.

Przebieg leczenia kanałowego zębów

Leczenie kanałowe dentysta rozpoczyna od usunięcia próchnicy z zęba i wykonania odpowiedniego dojścia do kanałów korzeniowych. Po odpowiednim przygotowaniu korony zęba lekarz dokonuje usunięcia miazgi. Następnie oczyszcza kanały korzeniowe, poszerza je, co umożliwia usunąć bakterie, które mogły dostać się do zębiny. W trakcie pracy przy kanałach korzeniowych są one na bieżąco płukane stomatologicznym roztworem podchlorynu sodu. Ma to na celu zdezynfekowanie kanałów.

Po precyzyjnym opracowaniu i zdezynfekowaniu kanały są osuszane i wypełniane specjalnymi preparatami. Ich zadaniem jest dokładne uszczelnienie kanałów, które zapobiegnie ewentualnemu rozwojowi bakterii.

Umów się na wizytę

Potrzebujesz pomocy? Fachowego doradztwa i skutecznego leczenia w komfortowych warunkach, pod okiem wykwalifikowanego personelu? Zapraszamy! Nasi specjaliści czekają na ciebie.

EstheDent
ul. Grójecka 214, lok. U-9,
02-390 Warszawa Ochota
pon.-pt.: 10.00-20.00

2021 Esthedent. Projekt i wdrożenie: onespark.pl.