Strona Główna  »     »   CHIRURGIA SZCZĘKOWA

//MEDYCYNA ESTETYCZNA

CHIRURGIA SZCZĘKOWA

Chirurgia szczękowa w Esthedent

Chirurgia szczękowa jest jedną z dziedzin medycyny, która zajmuje się diagnostyką oraz chirurgicznym leczeniem tkanek miękkich twarzoczaszki, jamy ustnej czy stawów skroniowo – żuchwowych. Choć w większości przypadków chirurg szczękowy wykonuje zabiegi, które wchodzą w skład stomatologii, to dziedzina ta obejmuje również inne specjalizacje: traumatologię, medycynę ogólną, onkologię chirurgię plastyczną i stomatologiczną.

Znieczulenie

40 PLN

Kolejna ampułka

30 PLN

Ekstrakcja zęba

150–350 PLN

Ekstrakcja ósemki

400-500 PLN

Szycie

50 PLN

Nacięcie ropnia

100 PLN

Toaleta ropnia

50 PLN

Ekstrakcja zęba mlecznego

200 PLN

W czym może pomóc chirurg szczękowy?

Spektrum zabiegów i operacji, które może wykonać chirurg szczękowy jest bardzo szerokie. Wiąże się to z faktem, że obszar jego ingerencji nie ogranicza się jedynie do samej jamy ustnej. Jego kompetencje obejmują również mniej lub bardziej skomplikowane zabiegi przeprowadzane w rejonach twarzy oraz szyi pacjenta.
W ramach chirurgii szczękowej przeprowadzane są między innymi zabiegi ekstrakcji chirurgicznej zęba czy zabiegi chirurgii plastycznej twarzy w okolicach jamy ustnej. Oprócz tego chirurg szczękowy może usunąć torbiel występującą w obrębie twarzoczaszki lub nowotwór złośliwy. Często też specjaliści chirurgii szczękowej zajmują się pacjentami, którzy w wyniku wypadku komunikacyjnego lub innego mechanicznego urazu doświadczyli złamań twarzowych, czaszkowych lub szczękowych.

Najpopularniejsze zabiegi, które wykonuje chirurg szczękowy?

Często interwencja chirurga szczękowego niezbędna jest tam, gdzie nie jest w stanie pomóc lekarz stomatolog lub chirurg plastyczny. W ramach chirurgii szczękowej do najczęściej wykonywanych zabiegów należą:

  • Korekta budowy brody, która jest sposobem na pozbycie się wady zgryzu;
  • Korekta uzębienia po wypadkach lub urazach;
  • Zabiegi ratujące po złamaniach kości szczęki, twarzy lub żuchwy;
  • Usuwanie zatrzymanych zębów;
  • Wszczepianie implantów.

Gdzie szukać chirurga szczękowego?

Chirurga szczękowego należy przede wszystkim szukać w wyspecjalizowanej klinice, która oferuje dostęp do wykwalifikowanego i doświadczonego specjalisty. Chirurg szczękowy podejmuje się często wykonywania skomplikowanych zabiegów, dlatego ważnym jest, by jego wybór nie pozostawiać przypadkowi. W naszej klinice świadczymy kompleksowe usługi z zakresu chirurgii szczękowej. Zapewniamy skuteczne i bezpieczne leczenia, które zostanie przeprowadzone pod nadzorem profesjonalisty.

Umów się na wizytę

Potrzebujesz pomocy? Fachowego doradztwa i skutecznego leczenia w komfortowych warunkach, pod okiem wykwalifikowanego personelu? Zapraszamy! Nasi specjaliści czekają na ciebie.

EstheDent
ul. Grójecka 214, lok. U-9,
02-390 Warszawa Ochota
pon.-pt.: 10.00-20.00

2021 Esthedent. Projekt i wdrożenie: onespark.pl.