Strona Główna  »     »   Nici liftingujące

//MEDYCYNA ESTETYCZNA

Nici liftingujące

Nici PDO liftingujące

Nasza klinika w Warszawie oferuje nieinwazyjną metodę odmładzającą wykorzystującą nici liftingujące PDO. To innowacyjne rozwiązanie, które przeznaczone jest dla osób borykających się z problemem braku elastyczności skóry na twarzy, udach, pośladkach czy brzuchu, utratą owalu twarzy czy widoczną asymetrią i opadaniem łuków brwiowych. Efekty zabiegu przy użyciu nici PDO są niemal natychmiastowe i utrzymują się przez około 2 lata.

W naszym gabinecie zabieg odmładzania przy zastosowaniu powyższej metody odbywa się w komfortowych warunkach pod okiem doświadczonych specjalistów.

Nici PDO – czym są

Nici PDO to krótkie nici, z których lekarz tworzy (na odpowiedniej głębokości pod skórą) swojego rodzaju rusztowanie. Podpiera ono skórę, poprawia jej sprężystość, wpływa na napięcie i redukuje widoczność zmarszczek. Same nici stymulują produkcję nowego kolagenu i powodują łączenie naturalnego kwasu hialuronowego.

Materiał, z którego są wykonane PDO (polidoksanon) to syntetyczny, biodegradowalny polimer. Jest on stosowany powszechnie, jako składnik wchłanialnych nici chirurgicznych.

Niewątpliwą zaletą zastosowania nici liftingujących jest widoczne odmłodzenie wyglądu skóry bez konieczności użycia chirurgicznego skalpela.

Nici liftingujące PDO – skuteczne odmładzanie bez skalpela

Nici liftingujące są coraz częściej wykorzystywane w medycynie estetycznej. Stosowane są przy zabiegach, których celem jest uniesienie opadniętych obszarów skóry. Używane są w zabiegach jak lifting i poprawa owalu twarzy, uniesienie kącików ust, likwidacja chomików na twarz, korekta kształtu brwi, a także zabiegach modelowania ciała.

Na zabiegi z użyciem nici PDO decydują się osoby, które pragną odmłodzić wygląd swojej twarzy i poprawić jej owal.

Nici haczykowe PDO – wskazania i przeciwwskazania

Najczęstsze wskazania do przeprowadzenia zabiegu przy użyciu nici liftingujących PDO są:

 • obwisłe policzki;
 • obwisłe piersi;
 • widoczna asymetria i opadanie łuków brwiowych;
 • utrata owalu twarzy;
 • utrata jędrności skóry szyi i dekoltu;
 • wiotkość skóry na ramionach, udach, pośladkach czy udach.

Jak w przypadku większości zabiegów istnieją również przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie zabiegu przy użyciu nici PDO. Są nimi m.in.:

 • choroby nowotworowe;
 • choroby autoimmunologiczne;
 • przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych;
 • zaburzenia w krzepnięciu krwi;
 • zaburzenia psychiczne;
 • ciąża i karmienie piersią;
 • cukrzyca;
 • infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybiczne.

Efekty zastosowania nici PDO

Aby efekty przeprowadzonego zabiegu przy wykorzystaniu nici liftingujących były zadowalające, a sam zabieg bezpieczny należy pamiętać o kilku ważnych wskazówkach, do których należy się zastosować przed rozpoczęciem całej procedury. Co najmniej na 5 dni prze zabiegiem trzeba odstawić przyjmowane leki przeciwzapalne, leki wpływające na krzepliwość krwi i takie, które zawierają miłorząb japoński. W samym dniu zabiegu należy unikać wahań temperatury. Nie wolno korzystać z sauny, solarium, krioterapii. Należy unikać ekspozycji na słońce.

Nici liftingujące, to sposób na odmładzanie wyglądu skóry, który przynosi niemal natychmiastowe efekty. Nici są elastyczne i sprężyste. Dostosowują się do ruchów mięśni twarzy. Nie ma ryzyka ich zerwania. Są niewyczuwalne. Ich zastosowanie pozwala uzyskać naturalny, długotrwały efekt młodszej skóry. Taki efekt bardziej wygładzonej i jędrnej skóry utrzymuję się około 2 lat.

Umów się na wizytę

Potrzebujesz pomocy? Fachowego doradztwa i skutecznego leczenia w komfortowych warunkach, pod okiem wykwalifikowanego personelu? Zapraszamy! Nasi specjaliści czekają na ciebie.

EstheDent
ul. Grójecka 214, lok. U-9,
02-390 Warszawa Ochota
pon.-pt.: 10.00-20.00

2021 Esthedent. Projekt i wdrożenie: onespark.pl.