Strona Główna  »     »   Bruzdy Marionetki

//MEDYCYNA ESTETYCZNA

Bruzdy Marionetki

Marionetki

Jeśli twoja twarz wygląda smutno, bez względu na to, w jakim jesteś humorze, to zapewne przyczyną tego jest występowanie w okolicach kącików ust i brody bruzd, które nazywane są zmarszczkami marionetkami. Ich nazwa wzięła się stąd, że linie zmarszczek przypominają twarz lalki-marionetki i jej charakterystycznej wysuwanej szczęki.
Dla wielu osób pojawienie się takich niedoskonałości jest niezwykle kłopotliwe. Wygląd ich twarzy wpływa na jakość życia oraz poczucie komfortu psychicznego. Takim osobom dedykowane są zabiegi medycyny estetycznej, których efektem jest widoczna eliminacja głębokich bruzd marionetek.

Bruzdy marionetki – czym są i kiedy powstają

Bruzdy marionetki to zmarszczki, które często są określane zmarszczkami smutku. Powstają przy kącikach ust i biegną pionowo aż do podbródka. Pojawiają się u każdego. Są nieodłącznym elementem procesu starzenia się. Zaliczane są do tzw. zmarszczek grawitacyjnych.
Zmarszczki marionetki są czasem mylone ze zmarszczkami mimicznymi, które mogą się pojawiać już w młodym wieku. Bruzdy marionetki powstają stopniowo, w późniejszym wieku i związane są z utratą przez skórę kolagenu. Skóra traci swoją sprężystość i elastyczność, staje się bardziej podatna na siłę grawitacji.
Oprócz utraty kolagenu istnieją również inne przyczyny, w wyniki których pojawiają się zmarszczki marionetki. Należą do nich przede wszystkim uwarunkowania genetyczne, gwałtowny spadek wagi, stres i niewłaściwa dieta.
Na szczęście istnieją sposoby, które w skuteczny sposób powodują spłycenie takich bruzd.

Wypełnianie zmarszczek marionetek – opis zabiegu

Jednym ze sposobów na widoczne spłycenie zmarszczek marionetek jest wypełnienie ich linii kwasem hialuronowym. Zabieg jest w pełni bezpieczny i bezbolesny.
Na samym początku lekarz medycyny estetycznej smaruje miejsca, które zostaną poddane zabiegowi specjalnym kremem znieczulającym. Po upływie ok. pół godziny wstrzykuje on przy pomocy cienkiej igły substancję, która wpłynie na spłycenie i wygładzenie zmarszczek.

Efekty wypełniania linii marionetki

Efekty widoczne są niemal natychmiast po zabiegu, który z reguły trwa ok. 40 min. Do najbardziej pożądanych należą m.in.:

 • Widoczne spłycenie bruzd marionetek;
 • Skóra w dolnej części twarzy staje się bardziej napięta;
 • Skóra staje się bardziej nawilżona i zdrowa;
 • Mięśnie fragmentu twarzy, który został poddany zabiegowi są bardziej napięte;
 • Widoczne poprawienie owalu twarzy.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Widoczne bruzdy i fałdy w okolicach kącików ust oraz brody są głównymi wskazaniami do przeprowadzenia zabiegu wypełniania zmarszczek marionetek. Zabieg dedykowany jest zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Z reguły decydują się na niego osoby po 40 roku życia, co wynika z pojawiania się widocznych oznak procesu starzenia. Motywacją jest z reguły chęć poprawienia jakości życia poprzez zapewnienie skórze zdrowego i młodego wyglądu.
Jak w przypadku każdego niemal zabiegu istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają jego wykonanie. Należą do nich:

 • Ciąża lub karmienie piersią;
 • Choroby autoimmunologiczne;
 • Zbyt młody wiek;
 • Infekcja wirusowa, opryszczka;
 • Uczulenie na składniki preparatu wypełniającego;
 • Stany zapalne skóry, skłonności powstawania blizn;

Umów się na wizytę

Potrzebujesz pomocy? Fachowego doradztwa i skutecznego leczenia w komfortowych warunkach, pod okiem wykwalifikowanego personelu? Zapraszamy! Nasi specjaliści czekają na ciebie.

EstheDent
ul. Grójecka 214, lok. U-9,
02-390 Warszawa Ochota
pon.-pt.: 10.00-20.00

2021 Esthedent. Projekt i wdrożenie: onespark.pl.