Strona Główna  »     »   Leczenie nadpotliwości pach

//MEDYCYNA ESTETYCZNA

Leczenie nadpotliwości pach

Skuteczne leczenie nadpotliwości

Leczenie nadpotliwości pach to zabieg, który pomoże pozbyć się problemu z nadmiernym wydzielaniem potu pod pachami. To dolegliwość, która eliminuje z wielu towarzyskich aktywności. Dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Jest źródłem dyskomfortu psychicznego i niskiej samooceny. Wiąże się z nieestetycznym powstawaniem plan na ubraniu oraz wydzielaniem nieprzyjemnego zapachu.

11321

231231

123123

1231231

123123

1231231

132312

312312

Dlaczego w ogóle się pocimy? Wydzielanie potu to naturalny proces fizjologiczny, którego zadaniem jest ochrona organizmu przed przegrzaniem się oraz eliminacja zbędnych toksyn. Wzmożona produkcja występuje podczas wysiłku fizycznego lub stresu. Ale nie tylko.

Nasilone pocenie się może być objawem pewnych nieprawidłowości jak:

 • otyłość;
 • zaburzenia hormonalne;
 • choroby neurologiczne;
 • menopauza;
 • niektóre nowotwory;
 • cukrzyca;
 • przewlekłe choroby zakaźne.

Z łagodną tendencją do wydzielania potu pod pachami można sobie radzić tradycyjnymi, domowymi sposobami. Regularne kąpiele i stosowanie antyperpirantów to najpowszechniejsze z nich. W przypadku, kiedy standardowe metody zawodzą i nadpotliwość nie jest dzięki nim ograniczana, to warto zdecydować się na leczenie nadpotliwości pach u specjalisty. Nasza klinika w Warszawie oferujemy zabiegi toksyną butolinową, która pozwala na skuteczne pozbycie się niewygodnego problemu.

Nadpotliwość pach – zabieg toksyną butolinową

Okazuje się, że botoks to nie tylko skuteczny środek na pozbycie się lub redukcję zmarszczek. Jego zastosowanie doceniają również pacjenci, którzy zmagają się z problemem nadmierną potliwością pach. Działanie botoksu w tym przypadku polega na blokowaniu wydzielania się acetylocholiny, która jest ważnym mediatorem synaptycznym w procesie pocenia.

Pierwszym etapem zabiegu jest znieczulenie miejsca, w które aplikowana będzie toksyna. Następnie przy pomocy krótkiej i cienkiej igły botoks wstrzykiwany jest do skóry. Dodatkowy komfort podczas zabiegu zapewnia chłodzenie za pomocą chlorku etylu. Efektem jego działania jest dodatkowe znieczulenie.

Rezultaty takiego zabiegu zauważalne są już po kilku dniach i utrzymują się około 6 miesięcy. Aby utrzymać stałe efekty, zabieg trzeba powtarzać 2 razy do roku. Po upływie 3 lat regularnych zabiegów dochodzi do uregulowania się pracy gruczołów potowych i trwałego utrzymanie efektów.

Jakie są zalecenie po zabiegu? Przez kilka tygodni po samym zabiegu należy unikać korzystania z sauny i solarium. Trzeba zrezygnować z zabiegów przy użyciu lasera lub fal radiowych. Miejsce poddane leczeniu należy traktować delikatnie, nie ugniatać go i nie masować. Warto również zrezygnować z alkoholu, kawy i ostrych potraw w okresie tuż po przeprowadzonym zabiegu.

Leczenie nadpodlitości – wskazania i przeciwwskazania

Głównym wskazaniem do wykonania zabiegu jest nadpotliwość, której poziom obniża jakość życia pacjenta i poczucie jego komfortu psychicznego. Często objawy nadmiernego wydalania potu doprowadzają do eliminacji z życia społecznego czy towarzyskiego. To prowadzi do frustracji, a nawet depresji. W takich przypadkach rozwiązania przynoszące efekt skutecznego pozbycia się problemu są wskazane, a często konieczne.

Leczenie nadpotliwości pach botoksem jest zabiegiem bezpiecznym, mało inwazyjnym. Istnieją jednak przeciwwskazania do jego wykonania. Należą do nich m.in.:

 • nadwrażliwość na składnik podawanego preparatu;
 • infekcja skóry w miejscu podawania preparatu;
 • ciąża i karmienie piersią;
 • przyjmowanie leków z grupy aminoglikozydów;
 • zaburzenia przewodnictwa nerwowo – mięśniowego.

Umów się na wizytę

Potrzebujesz pomocy? Fachowego doradztwa i skutecznego leczenia w komfortowych warunkach, pod okiem wykwalifikowanego personelu? Zapraszamy! Nasi specjaliści czekają na ciebie.

EstheDent
ul. Grójecka 214, lok. U-9,
02-390 Warszawa Ochota
pon.-pt.: 10.00-20.00

2021 Esthedent. Projekt i wdrożenie: onespark.pl.