Strona Główna  »     »   Powiększanie ust

//MEDYCYNA ESTETYCZNA

Powiększanie ust

Powiększanie ust

Bezpieczne powiększanie ust w Warszawie. Oferujemy zabiegi, które przynoszą zadowalające efekty i wykonywane są przez najlepszych profesjonalistów w branży.

Korekta kształtu i wielkości ust jest jednym z najczęściej przeprowadzanych zabiegów medycyny estetycznej. Zabiegi przeprowadzane są u osób w różnym wieku. Same motywacje pacjentów są różne. U osób młodych korekta ust dotyczy najczęściej mniej wykształconej dolnej, lub górnej wargi. Pacjentki i pacjenci pragną mieć piękne, jędrne i kształtne usta, które dodadzą im atrakcyjności. U osób w średnim i starszym wieku dokonywane są głównie korekty konturu warg i zmian wynikających z postępującego procesu starzenia się.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to naturalna substancja, która występuje w naszym organizmie. W największych ilościach znajduje się w skórze.

Modelowanie ust przy pomocy kwasu hialuronowego polega na wstrzyknięciu tego preparatu w głąb skóry przy pomocy cienkiej igły. Jak przebiega cały proces?

W pierwszej kolejności nasz specjalista przeprowadza wywiad medyczny, który powiększanie ust uczyni zabiegiem wykonywanym na najwyższym poziomie bezpieczeństwa.

Kolejnym etapem jest nałożenie środka znieczulającego. Najczęściej aplikowany jest on w postaci kremu. Jeśli pacjent ma niski próg bólu, to istnieje możliwość zastosowania silniejszego środka, który wykorzystywany jest w stomatologii.

Następnie specjalista dokonuje wstrzykiwania kwasu hialuronowego w głąb naskórka, w wyznaczonym do korekty miejscu. Kwas hialuronowy ma postać krystalicznego żelu. Dzięki temu idealnie uzupełnia miejsca zwiotczeń, bruzd czy braku objętości.

Powiększanie ust jest bezpiecznym zabiegiem. Jednak, aby jego efekty były zadowalające należy zastosować się do pozabiegowych wskazówek. Należy przede wszystkim unikać intensywnego nasłonecznienia oraz unikać masowania okolicy ostrzykiwania.

Modelowanie ust i korekta niedoskonałości

Piękne, jędrne, soczyste i apetyczne usta to marzenie wielu kobiet. Na szczęście żyjemy w czasach, kiedy realizacja takiego marzenia nie jest celem nieuchwytnym ani zbyt kosztownym. Powiększanie ust, przywracanie im kolorytu i sprężystości to efekty popularnych zabiegów medycyny estetycznej, dostępnych niemal dla każdego.

Dzięki szerokiej dostępności rozwiązań w gabinecie medycyny estetycznej pacjenci mogą usta powiększyć, nawilżyć, nadać im wymarzony kształt, zniwelować zmarszczki w ich okolicy, a nawet skorygować asymetrię.

Zabieg powiększania ust – wskazania i przeciwwskazania

Modelowanie ust to zabieg, na który pacjenci decydują się z różnych powodów. Do najczęstszych należą:

 • zbyt wąski lub małe usta;
 • mało widoczne kontury ust;
 • widoczna asymetria warg;
 • utrata jędrności, sprężystości i soczystości ust;
 • utrata kolorytu ust.

Korekta ust nie jest niestety zabiegiem, któremu może poddać się każdy i w każdym momencie. Do przeciwwskazań uniemożliwiających przeprowadzenie zabiegu należą m.in.:

 • ciąża i karmienie piersią;
 • stany zapalne organizmu;
 • skłonność do tworzenia się blizn przerostowych;
 • bielactwo, łuszczyca;
 • przyjmowanie antykoagulantów, kosteroidów;
 • zapalenie zatok;
 • zmiany okołowierzchołkowe zębów;
 • nowotwory.

Efekty powiększania ust i ich modelowania

Ostateczny efekt powiększania ust przy użyciu kwasu hialuronowego jest widoczny po koło dwóch tygodniach. Właśnie po tym czasie dochodzi do ułożenia się kwasu w tkankach. Do tego czasu niekiedy wyczuwalne może być stwardnienie tkanek.

To, jak długo będą się utrzymywać efektu zabiegu zależy od wieku pacjenta oraz stosowania się do zaleceń lekarza. Standardowo rezultaty utrzymują się w okresie 6-8 miesięcy. Okres ten może zostać wydłużony nawet do 15 miesięcy, jeśli pacjent zdecyduje się na zastosowanie droższego preparatu.

Nasza klinika w Warszawie oferuje zabiegi przeprowadzane przez specjalistów, przy użyciu najwyższej jakości sprzętu i sprawdzonych preparatów.

Umów się na wizytę

Potrzebujesz pomocy? Fachowego doradztwa i skutecznego leczenia w komfortowych warunkach, pod okiem wykwalifikowanego personelu? Zapraszamy! Nasi specjaliści czekają na ciebie.

EstheDent
ul. Grójecka 214, lok. U-9,
02-390 Warszawa Ochota
pon.-pt.: 10.00-20.00

2021 Esthedent. Projekt i wdrożenie: onespark.pl.