Strona Główna  »     »   Dolina Łez

//MEDYCYNA ESTETYCZNA

Dolina Łez

Dolina łez - zabieg wypełniający

Dolina łez to zjawisko powstawania wąskich i długich obniżeń skóry pod oczami. Widocznymi efektami są przede wszystkim zmarszczki pod oczami oraz sińce i worki pod oczami. Pojawienie się doliny łez ma związek z procesem starzenia się skóry, co wiąże się z utratą kolagenu i elastyny. Warto również wspomnieć, że skóra wokół oczu jest wyjątkowo delikatna i wrażliwa na działanie czynników zewnętrznych. U niektórych osób dolina łez pojawia się wcześniej i mają na to wpływ czynniki genetyczne oraz kształt twarzoczaszki. Pojawia się ona również u osób, które w gwałtowny sposób straciły w krótkim czasie na wadze.

Współczesna medycyna estetyczna oferuje kilka zabiegów, które są idealnym rozwiązaniem dla osób, które pragną zminimalizować widoczność doliny łez na swojej twarzy. Do zabiegów tych należą: zabiegi laserowe, mezoterapia igłowa, mezoterapia mikroigłowa czy wypełnienie doliny łez.

Zabieg likwidujący dolinę łez dostępny w naszej klinice to zabieg wypełniający, który polega na wstrzykiwaniu preparatu w miejscu, w którym tworzy się linijne zagłębienie stanowiące dolinę łez.

Korekcja doliny łez kwasem hialuronowym

Zabieg wypełnienia doliny łez polega na wstrzyknięciu preparatu z kwasem hialuronowym w okolice pod okiem. Ilość podawanego preparatu zależy od wielkości i głębokości zagłębienia. Przed samym zabiegiem stosowane jest miejscowe znieczulenie, które polega na posmarowaniu wybranego miejsca odpowiednim kremem znieczulającym. Zastosowanie powyższej metody jest sposobem mało inwazyjnym, który nie powoduje pojawienia się większych podrażnień.

Zabieg wypełnienia doliny łez – wskazania i przeciwwskazania

Zabieg usuwania doliny łez kwasem hialuronowym dedykowany jest zarówno kobietom i mężczyznom. Dolina łez charakteryzuje się utratą podskórnej tkanki tłuszczowej w okolicach oczu, widocznymi cieniami pod oczami oraz zwiotczeniem skóry dolnych powiek. W efekcie u pacjenta zauważalne jest widoczne wrażenie zmęczonej twarzy. Zabieg wykonywany jest w celu poprawy komfortu i dobrego samopoczucia, a także poprawy kondycji skóry w okolicach oczu.

Istnieją jednak przeciwskazania, które mogą uniemożliwić lub utrudnić przeprowadzenie samego zabiegu. Należą do nich:

  • ciąża i karminie piersią;
  • występowanie chorób autoimmunologicznych;
  • wstępowanie skłonności do powstawania blizn;
  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy;
  • przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych i rozrzedzających krew;
  • wykonywane w ostatnim czasie inne zabiegi medycyny estetycznej;
  • występowanie infekcji (opryszczka, trądzik).

Po samym zabiegu wstrzykiwania kwasu hialuronowego w dolinę łez należy przestrzegać kilku ważnych wskazówek. Należy unikać słońca i wahań temperatury. Trzeba zadbać o utrzymanie miejsca iniekcji w szczególnej czystości. Przez co najmniej 3 dni po zabiegu należy unikać wizyt na basenie i nadmiernego wysiłku fizycznego, a przez 48 godzin ograniczać nadmierną mimikę twarzy.

Efekty po zabiegu wypełniania doliny łez

Efekty wypełniania doliny łez kwasem hialuronowym są widoczne już po pierwszym zabiegu. W przypadku osób starszych i osób, u których zagłębienie jest wyjątkowo głębokie może zaistnieć konieczność powtórzenia zabiegu. Poprawnie przeprowadzony zabieg gwarantuje zadowalające rezultaty, które utrzymują się przez okres 6 – 12 miesięcy. Długość utrzymania się efektów zależy od wieku pacjenta, prowadzonego trybu życia i kondycji skóry.

Umów się na wizytę

Potrzebujesz pomocy? Fachowego doradztwa i skutecznego leczenia w komfortowych warunkach, pod okiem wykwalifikowanego personelu? Zapraszamy! Nasi specjaliści czekają na ciebie.

EstheDent
ul. Grójecka 214, lok. U-9,
02-390 Warszawa Ochota
pon.-pt.: 10.00-20.00

2021 Esthedent. Projekt i wdrożenie: onespark.pl.