Strona Główna  »     »   Bruzdy nosowo-wargowe

//MEDYCYNA ESTETYCZNA

Bruzdy nosowo-wargowe

Bruzdy nosowo wargowe - czym są?

Bruzdy nosowo wargowe to fałdy skórne, które pojawiają się z każdej strony kącików ust i ciągną się aż do linii nosa. Powstają w wyniku postępującego procesu starzenia się skóry. Pierwsze lekkie wgłębienia zaczynają być widoczne po około 25 roku życia. Szybkość starzenia się skóry zależna jest od wielu czynników. Na tempo ich powstawania wpływają między innymi drastyczne wahania wagi, nieodpowiednie nawilżenie, żywa mimika twarzy czy prowadzony tryb życia. Bruzdy nosowo wargowe mają wpływ na wyraz naszej twarzy. Dlatego tak wiele osób szuka sposób, które umożliwią ich zredukowanie lub zlikwidowanie.

W naszej klinice w Warszawie oferujemy bezpieczne i skuteczne zabiegi, których efektem jest redukcja bruzd nosowo wargowych.

Skuteczna redukcja bruzd nosowo wargowych

W dzisiejszych czasach stosowane są różne metody, które umożliwiają redukcję fałd nosowo wargowych. Od inwazyjnych zabiegów chirurgicznych, po zabiegi laserem frakcyjnym, zabiegi mezoterapii czy niezwykle skuteczne i bezpieczne wypełnienie bruzd nosowo wargowych kwasem hialuronowym. Wybór odpowiedniego rozwiązania zależy przede wszystkim od stopnia zaawansowania problemu. Bardziej inwazyjne metody dedykowane będą przede wszystkim osobom starszym.

By nie dopuścić do pojawienia się do zbyt dużych zagłębień warto podejmować wcześniejsze działania profilaktyczne. Dbanie o odpowiednie nawilżenie ciała i skóry, stosowanie specjalnych kosmetyków, unikanie palenia tytoniu i prowadzenie aktywnego trybu życia. Takie nawyki nie spowodują, że unikniemy pojawienia się bruzd, ale z pewnością opóźnią proces ich powstawania.

Jeśli jesteśmy jednak na etapie, że bruzdy nosowo wargowe wpływają na nasze poczucie komfortu i pewność siebie, to wtedy warto odwiedzić nasz gabinet i zdecydować się na zabieg wypełniania bruzd nosowo wargowych. Zabieg polega na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego na odpowiednią głębokość pod skórą. To jeden z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się niedoskonałości.

Wypełnianie bruzd nosowo wargowych – wskazania i przeciwwskazania

Wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu wypełniania bruzd nosowo wargowych jest pojawienie się fałd oraz opadanie tkanek w środkowym piętrze twarzy.

Mimo, że zabieg jest nieinwazyjny i bezpieczny, to istnieją jednak przeciwwskazania do wykonywania takiego zabiegu. Należą do nich m.in.:

  • występowanie infekcji (opryszczka, aktywny trądzik);
  • występowanie chorób autoimmunologicznych;
  • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych i rozrzedzających krew;
  • występowanie skłonności do powstawania blizn;
  • ciąża i karmienie piersią;
  • stwierdzona nadwrażliwość na kwas hialuronowy.

Niezwykle ważne jest również stosowanie się do zaleceń, które rekomenduje lekarz już po wykonaniu zabiegu. Należy przede wszystkim dbać o higienę miejsca iniekcji, nie powinno się nakładać makijażu przez co najmniej dobę, przez kolejne 3 dni nie należy spożywać alkoholu. Zaleca się również picie większej ilości wody.

Efekty wypełniania bruzd nosowo wargowych

Efekty wypełniania bruzd nosowo wargowych są widoczne od razu po przeprowadzeniu zabiegu. Kwas hialuronowy ma zdolność absorbowania wody, co powoduje, że pełne efekty wypełniania są widoczne po około 3 – 4 tygodniach.

Czas utrzymania się preparatu w tkankach zależy od wielu czynników, takich jak wiek, prowadzony tryb życia, miejsca iniekcji i rodzaju użytego produktu. Z reguły efekty wykonanego zabiegu utrzymują się przez okres 6-12 miesięcy.

Umów się na wizytę

Potrzebujesz pomocy? Fachowego doradztwa i skutecznego leczenia w komfortowych warunkach, pod okiem wykwalifikowanego personelu? Zapraszamy! Nasi specjaliści czekają na ciebie.

EstheDent
ul. Grójecka 214, lok. U-9,
02-390 Warszawa Ochota
pon.-pt.: 10.00-20.00

2021 Esthedent. Projekt i wdrożenie: onespark.pl.