Strona Główna  »  Bez kategorii   »   Czym jest higienizacja zębów?
2022-08-18
Bez kategorii

Czym jest higienizacja zębów?

Pierwszy kontakt z gabinetem stomatologicznym to zazwyczaj przegląd profilaktyczny. Za nim jest zalecana higienizacja – i to krok do zdrowia.

Mówiąc wprost, higienizacja to inaczej zabieg czyszczenia zębów.

Zaczyna się on od skalingu. Czyli od usunięcia kamienia nazębnego, który zbiera się w okolicach przy dziąsłowych, ale również i pod dziąsłem.

Następnie higienistka wykonuje piaskowanie – usunięcie osadów i przebarwień od spożytych pokarmów. Nalot występuje najczęściej po herbacie czarnej, zielonej, kawie, czerwonym winie, papierosach.

Ta część zabiegu jest szczególnie niezbędna dla Pacjentów noszących aparaty ortodontyczne lub przed wybielaniem zębów.

Kolejnym etapem higienizacji jest polerowanie.

Higienistka za pomocy szczoteczki czy gumki i specjalnej pasty wygładza powierzchnię szkliwa, tym samym likwiduje nierówności i zarysowania na powierzchnie szkliw. Po polerowaniu zęby są gładkie i lśniące.

Taki zabieg higienizacji jamy ustnej zalecany jest jeden lub dwa razy do roku w zależności od diety oraz predyspozycji.

Dbajmy o zdrowie i pięknej uśmiech ?

Zhanna Pavlenko

Dyplomowana Higienistka Stomatologiczna

Dyplomowana Higienistka Stomatologiczna

sprawdź profil

//BLOG

Jesteśmy na czasie

18 sierpnia 2022

Czym jest higienizacja zębów?

Pierwszy kontakt z gabinetem stomatologicznym to zazwyczaj przegląd profilaktyczny. Za nim jest zalecana higienizacja – i to krok do zdrowia. Mówiąc wprost, higienizacja to inaczej zabieg czyszczenia zębów. Zaczyna się on od skalingu. Czyli od usunięcia kamienia nazębnego, który zbiera się w okolicach przy dziąsłowych, ale również i pod dziąsłem. Następnie higienistka wykonuje piaskowanie – […]

Czytaj dalej

18 sierpnia 2022

Choroby przyzębia i ich wpływ na organizm

Paradontoza, czyli choroba infekcyjna tkanek przyzębia jest tragiczną w skutkach chorobą, która wciąż pozostaje poważnym problemem wielu pacjentów. Jak powstaje, jakie są objawy i co ma na nią wpływ? Wiedza społeczeństwa na temat paradontozy i pierwszych objawów jest wciąż niewielka. Pacjenci często lekceważą pierwsze oznaki problemu, ponieważ we wczesnym stadium objawy nie są specyficzne tj. […]

Czytaj dalej

31 marca 2022

Ropień zęba – leczenie i przyczyny powstania

Czym jest ropień zęba? Ropień zęba to stan zapalny, który pojawia się w okolicy tkanek otaczających wierzchołek korzenia. W wyniku ich uszkodzenia i zniszczenia powstaje zbiornik, który wypełnia ropa. W niej znajdują się bakterie oraz resztki obumarłych komórek. Pojawiające zmiany są bardzo bolesne. Ich pojawienie powinno stać się sygnałem do jak najszybszej wizyty u specjalisty. […]

Czytaj dalej

Umów się na wizytę

Potrzebujesz pomocy? Fachowego doradztwa i skutecznego leczenia w komfortowych warunkach, pod okiem wykwalifikowanego personelu? Zapraszamy! Nasi specjaliści czekają na ciebie.

EstheDent
ul. Grójecka 214, lok. U-9,
02-390 Warszawa Ochota
pon.-pt.: 10.00-20.00

2021 Esthedent. Projekt i wdrożenie: onespark.pl.